_____________________________

_____________________________
_________________________________

sobota, 3 stycznia 2015

"KOCHANEK MALUTKI" - Aurelia Es

e-bookowo.pl - wersja ksiazki e-book   ,,Kochanek Malutki'' - Aurelia Es

   Kupiłem tę książkę lekko zaintrygowany jej reklamą w księgarni (dawne) "KDC"/"Weltbild.pl" oraz z czystej, męskiej ciekawości.

Jestem mile zaskoczony, a dodatkowo jestem pod wrażeniem osobowości/języka autorki książki.

   Abstrahując od tematu (niejaki dystans wskazany); czyta się ją lekko i przyjemnie. Ta pozycja dla mnie osobiście jest zabawna.

Sposób narracji jest fajny.

   Wtrącane myśli głównej bohaterki (i to jakie) podczas opisów i w czasie przedstawianych rozmów (najlepsza rzecz) są "mistrzostwem świata". Choć lekka; to nie znaczy: zła książka.
Polecam ją jako niezłą rozrywkę.

"Kochanek Malutki" nie jest też pozbawiony refleksji.

   Zdaje sobie sprawę, że ktoś zaśmieje się, iż facet reklamuje "damską literaturę", ale ta książka przypadła mi do gustu i już. Wiem, że wiele osób zarzuci jej wtórność opisów choćby pakowania walizki, no i wtórność tematu magii (magia i relacje kobieta - mężczyzna - tak, to już było), ale obecnie trudno już tego uniknąć, bo wszystko co ciekawe, dawno powstało.
 Wiem, że dla kogoś ta książka będzie niezła zaledwie, dla kogoś innego całkiem średnia i powszednia. Do mnie trafił jej język, spotkałem w niej mnóstwo zdań, które sam w życiu wypowiedziałem i pomyślałem. Za pewną wtórność pomysłów literackich należy się autorce ocena co najwyżej średnio-dobra. Jako że takowej drobniejszej skali (bardziej złożonej) nie ma; tradycyjnie już dokonuję zaokrąglenia do: oceny średniej. Zdaję sobie sprawę, że w tej książce momentami rwane szkolnym stylem zdania zirytowały wielu czytelników. Wtrącane zdania, komentarze w myślach - mojego akurat spokoju nie zburzyły...

   Nie jest to jednak też książka, której można dać jakąś wysoką notę, ale po przemyśleniu podwyższam jej ocenę w serwisie książkowym ,,Lubimy Czytać'' (po drodze przecież zmiana skali ocen...) kolejno z 3 na 4 i teraz na 5 gwiazdek za momentami mocno ciekawy język i styl.
Aurelia_Esliteracka strona autorskaLINK:___________________http://www.aureliaes.pl/______________________________________________________________LINK DO PROFILU AUTORKI - ,,LUBIMY_CZYTAĆ.pl'':___________________________________http://lubimyczytac.pl/autor/41606/aurelia-es______________________________________________________________przykładowy odnośnik - link:_________________________________http://replika.eu/index.php?k=aut&id=74
4 komentarze:

 1. Wydaje się być dobrą poczytajką na czas podróży, do samolotu czy pociągu ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Z literatury "kobiecej" właśnie dostałam do przeczytania "Biegnąca z wilkami" by Clarissa Pinkola Estes. Zaczyna się interesująco. Czytałeś?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie, nie czytałem tego. Książek są tysiące...

   Może z czasem natknę się na nią. Nie mam pamięci do nazw, w bibliotece biorę książkę fizycznie do ręki i dopiero oglądam, nie po ,,przygotowanych'' nazwach. Mam pamięć fotograficzną-obrazową-przestrzenną - dobrą, pamięć do nazw wszelkich i imion, nazwisk - strasznie okropnie słabą. :)

   Usuń